خانه / سایر مطالب / تحصیل پزشکی در ترکیه

تحصیل پزشکی در ترکیه

تحصیل پزشکی در ترکیه

تحصیل پزشکی در ترکیه در هنگام مهاجرت به ترکیه 2018 از جمله مهاجرت تحصیلی به ترکیه پس از گرفتن وکیل مهاجرت برای تحصیل در ترکیه و یا اخذ ویزای تحصیلی ترکیه را میتوان یکی از مواردی در نظر داشت که دانشجویان بسیاری از سراسر دنیا به خصوص از کشور عزیزمان ایران قصد دارند در دانشگاه های کشور ترکیه رشته پزشکی را در این کشور ادامه دهند . تحصیل پزشکی در ترکیه را میتوان یکی از راه های مهاجرت به ترکیه شناخت ولی راه های متفاوتی برای مهاجرت به ترکیه وجود دارد که بهتر است تمامی آنها را بشناسید و سپس اقدام نمایید

پیشنهاد میکنیم قبل از هر گونه اقدام فایل تصویری موجود در این بخش را که توسط آقای ملک پور دانشجوی دکتر حقوق بین الملل در دانشگاه ملی وین مطالب ارزنده ای را در خصوص تحصیل پزشکی در ترکیه است را به صورت رایگان مشاهده نمایید تا اطلاعات بیشتری را کسب نمایید .

 

در سال  های اخیر متقاضیان بسیاری برای تحصیل پزشکی در ترکیه اقدام نموده اند ، در قسمتی از متون پایین قصد داریم که به دلایل این اقدام بپردازیم ، یکی از دلایل پر طرفدار بودن این کشور برای تحصیل پزشکی نزدیک بودن این کشور به ایران می باشد و به همین دلیل رفت آمد برای فرد محصل بسیار راحت می باشد و همینطور هزینه های رفت و آمد نیز کمتر می باشد ،    دانشگا های معتبر زیادی در کشور ترکیه وجود دارد که در این میان می توان به دانشگاه  آتاتورک اشاره داشت ، این دانشگاه به دلایل مختلف موقعیت مناسبی برای تحصیل متقاضیان فراهم کرده است ، نزدیک بودن این دانشگاه به فرودگاه ، ایستگاه مترو ، ایستگاه قطار و مرکز خرید باعث شده است که این دانشگاه مورد توجه متقاضیان رشته پزشکی قرار گیرد . پایین بودن هزینه تحصیل در این کشور نیز از دلایل پر طرفدار بودن این رشته تحصیلی در کشور ترکیه است ، لازم به ذکر می باشد که بیشتر شهر های کشور ترکیه توریستی می باشد و این مورد نیز باعث می شود تا متقاضیان پذیرش تحصیلی در این کشور افزایش یابد .

دانشگاه های کشور ترکیه برای تحصیل پزشکی دارای آزمون می باشند و طی سال های گذشته درصد بسیار بالایی از محصلان ایرانی در این آزمون ها موفق بوده اند .

آزمون پزشکی کشور ترکیه yos  و sat می باشد که  کسانی که قصد ورود در رشته ی پزشکی را دارند می بایست این دوره ها را همانند کنکور پشت سر بگذارند .  اولین موردی که لازم به ذکر می باشد این است که فرد متقاضی می بایست دارای مدرک پیش دانشگاهی و دیپلم باشد . شاید سوال پیش آید که فرق آزمون yos  با sat  در کشور ترکیه در چیست ، لازم به ذکر می باشد که آزمون yos بسیار گسترده تر از آزمون sat می باشد و کسی که در این آزمون قبول شود میتواند دانشگاه های بیشتری را برای پذیرش اقدام کند . آزمون yos  دارای سوالاتی در مورد دروسی از قبیل هندسه ، ریاضی ، هوش میباشد که به دو زبان ترکی و انگلیسی تدریس و آزمون از آن گرفته می شود .

در شرایط دیگر این آزمون فقط به زبان ترکی و انگلیسی تدریس می شود و بعد از امتاحانی که در آخر گرفته می شود جواب آن به صورت نمرات   A . B . C ارائه میشود .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *